Malinové muffiny z kokosové mouky (hrníčkový recept)

Pečení z kokosové mouky už jsme si vyzkoušeli. Sušenky z kokosové mouky byly jednoduché a rychle hotové. Dnes si upečeme o něco málo složitější muffiny, ale rozhodně budou stát za to. Takže pokud máte chuť na sladkou snídani nebo svačinku, určitě se do nich pusťte. Muffiny mají jemnou kokosovou chuť se svěžím nádechem malin. Neobsahují lepek, rafinované cukry a ani laktózu, a proto jsou vhodné pro nejrůznější diety. Na pečení těchto výborných malinových muffin z kokosové mouky se skvěle hodí kokosový olej, protože je teplotně stabilní a své nutriční hodnoty si zachovává až do teplot kolem 200 °C.

Malinové muffiny z kokosové mouky (hrníčkový recept)
Porce Doba přípravy
12kusů 15minut
Doba vaření
30 minut
Porce Doba přípravy
12kusů 15minut
Doba vaření
30 minut
Suroviny
 • 1hrnek kokosová mouka
 • 0,5hrnku kokosový olejrozpuštěný
 • 0,5hrnku kokosové nebo mandlové mlékolze nahradit i kravským (ale pozor na laktózu)
 • 4ks vejce
 • 0,5hrnku kokosový cukrnebo osladíme javorovým či jiným sirupem nebo medem
 • 1hrnek maliny
 • 1 lžička jedlá soda
 • 1špetka sůl
Pokyny
 1. Nejprve si vyndáme všechny suroviny z ledničky, aby se ohřály na pokojovou teplotu. Zároveň si zapneme troubu a nastavíme na 160 stupňů.
 2. Připravíme si formičky, které vymažeme tukem a vysypeme troškou kokosové mouky.
 3. V jedné misce vyšleháme vejce, kokosový olej, mléko a med. Může se stát, že bude kokosový olej dělat hrudky a nepodaří se směs vyšlehat dohladka. Pomůžeme si šleháním ve vodní lázni (na plamen postavíme hrnec s malým množstvím vody a vložíme do něj misku).
 4. Jakmile máme krásně vyšlehanou tekutou část, přidáme kokosovou mouku s jedlou sodou a špetkou soli. Společně s tekutou částí uhněteme a jako poslední přidáme maliny.
 5. Hmotu rychle nandáme do připravených formiček. Nelekejme se, když bude směs rychle tuhnout, je to způsobené použitím medu a kokosového tuku.
 6. Pečeme v předehřáté troubě asi 30 minut, dokud nejsou muffiny na povrchu zlatavé a uvnitř pevné. Než budeme muffiny vyklápět z formiček, necháme je pořádně vychladnout.
Poznámky k receptu