Sušenky z kokosové mouky

Že ještě neznáte kokosovou mouku? Měli byste zbystřit. Kokosová mouka je skvělou bezlepkovou náhradou mouk pro vaše pečení. Vyzkoušejte recept na tyto kokosové sušenky a osvěžte tak své snídaňové nebo svačinové menu. Sušenky z kokosové mouky jsou slazené medem, který obsahuje glukózu a fruktózu a vaše tělo si s takovým sladidlem hravě poradí. A jestli také patříte mezi milovníky kokosu, určitě vyzkoušejte, za 20 minut máte hotovo. K přípravě sušenek z kokosové mouky se výborně hodí kokosový olej. Ten je teplotně stabilní a díky tomu si své nutriční hodnoty udržuje až do teplot kolem 200 °C.

Zkuste také vafle z kokosové mouky a připravte si chutný moučník. Pokud použijete některé z oříškových másel, máte o zdravou, nutričně hodnotnou svačinu ihned postaráno.

Rychlé bezlepkové sušenky z kokosové mouky
Porce Doba přípravy
25kusů 10minut
Doba vaření
10minut
Porce Doba přípravy
25kusů 10minut
Doba vaření
10minut
Suroviny
  • 60g kokosová mouka
  • 60g kokosový cukrnebo med, třtinový cukr či javorový sirup
  • 60g kokosový olejnebo máslo
  • 30g strouhaný kokos
Pokyny
  1. Nejprve si zapneme troubu a nastavíme na 180 stupňů.
  2. Všechny suroviny dáme do misky a spojíme lžící nebo vidličkou do lepkavé hmoty.
  3. Navlhčíme si ruce a z těsta začneme vyvalovat menší kuličky, které potom na plechu na pečícím papíru rozmačkáme do placičky.
  4. Plný plech potom vložíme do trouby a pečeme do lehkého zhnědnutí asi 9 - 10 minut. Poté vypneme troubu, vyndáme plech a sušenky necháme na horkém plechu ještě dojít. Nesundaváme horké, protože by se rozpadly.
Poznámky k receptu